Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
- Experimentos didácticos
- Oraciones impersonales
- Música moderna
- Frequency adverbs
- Estados de Estados Unidos
- Guía de alimentación y salud
- Actividades día de la paz
- Descargar ejercicios de quimica
- Dibujo ecosistema
- Animales dibujados
- Proyectos cientificos caseros
- América Latina
- Ejercicios escolares para niños de 4 años
- Letras B y V
- Repaso de historia
-
Final evaluation 07 - Plants
EduBook Organización
- 1041 visitas
Do plants need to breathe? How do they do it?
-
Select. Nutrition in fungi
EduBook Organización
- 1039 visitas
Choose the correct answer to the following question: How do fungi feed?
-
Practica. Actividad 2
EduBook Organización
- 1033 visitas
Completa las restas: → A = B = C = D = → A = B = C = D =
-
Aplica. Activitat 9
EduBook Organización
- 1035 visitas
Completa les expressions següents: 2 × + 8 = 16 8 × – 21 = 35 6 × – 8 = 28 10 + × 5 = 25 × 4 – 6 = 30 × 25 – 10 = 40
-
Repàs. Activitat 18
EduBook Organización
- 1042 visitas
Calcula de dues maneres diferents el nombre total de rajoles que hi ha a la figura següent: El nombre total de rajoles és .
-
Practica. Activitat 1
EduBook Organización
- 1038 visitas
Fes les divisions i expressa aquestes fraccions com a nombres mixtos: 5 2 → + 51 7 → + 6 5 → + 40 9 → +
-
Practica. Activitat 4
EduBook Organización
- 1037 visitas
Completa aquestes fraccions equivalents. Fes-ho efectuant l'operació indicada entre parèntesis en el numerador i en el denominador de la fracció inicial: 4 6 = (multiplica per 3) 16 24 =…
-
Raona i explica. Activitat 1
EduBook Organización
- 1050 visitas
Càlcul mental: Multiplicar per 11 Multiplicar un nombre per 11 és igual com multiplicar-lo per 10 i, després, sumar el nombre al resultat obtingut. Observa: Efectua: 34 × 11 = 14 × 11 = 52 × 11 =…
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 1044 visitas
Un quilo de bombons val 37 €. Calcula'n el preu de 3,5 kg. El preu dels 3,5 kg és de €.
-
Raona i explica. Activitat 2
EduBook Organización
- 1042 visitas
A quin punt has de començar a dibuixar l'ocell de paper sense aixecar el llapis ni passar dues vegades per la mateixa línia? S'ha de començar a .
Te estamos redirigiendo a la ficha del libro...
![](/assets/a423fbf2/images/ajax-loader.gif)